Кошик
756 відгуків
+380 (98) 105-10-90
+380 (50) 558-61-71
Виноградів, Україна
Agrise
Залишити відгук

Топ 5 помилок, які впливають на розсаду томата

Топ 5 помилок, які впливають на розсаду томата

Топ 5 помилок, які впливають на розсаду томата

У цій статті викладено максимально доступно дрібниці і секрети які часто описуются в слизький, і їм не надається особлива важливість, але саме ці фактори впливають на закладку майбутнього врожаю в молодому рослині і в підсумку вирішить його долю. І якщо ми хочемо отримати здорову і добре розвинену розсаду, нам доведеться їх вивчити і дотримуватися, адже наприкінці ми отримаємо самий великий і якісний урожай.

1. Перша і найголовніша помилка це коли людина ставиться до рослини як до чогось не живому яке не має почуттів, адже ми думаємо що якщо рослина не розмовляє значить йому все подобається. Але це все не так, рослина реакцію на навколишнє середовище показує зовнішнім виглядом, і хороший агроном відразу помітить ніж рослини не досить і що йому не подобається до появи вже явних для звичайної людини ознак, тому дуже важливо вивчати і розуміти мову рослин.

2. Друга помилка це підбір розсаді температури яка для нас здається підходить їй найбільш, при цьому не враховуючи їх відношення до температурі. Всі рослини реагують тим чи іншим чином на температуру навколишнього середовища в особливості томати, так як ці рослини теплолюбні. Тому для нормального росту та розвитку розсади томатів температура у світлий час доби повинна коливатися в межах 22 – 250С, а в темний час доби на рівні 16 – 180с. Якщо температура буде опускатися нижче +140З, то це буде блокувати поглинання фосфору кореневою системою, що виробляє до фарбування листя в синьо-фіолетовий колір і притупи розвиток самої рослини. Багато зараз людей скажуть, а як же загартовувати розсаду? – На це скажу що загартування рослини пониженням температури з моментів сходів і до висадки розсади це вандалізм. Так як блокуються фізіологічні процеси рослини, йде затримка в розвитку, рослина втрачає свій імунітет, при цьому паразитичні гриби які викликають хвороби рослини добре розвиваються при температурі 5 – 100З, а рослина не росте і переживає стрес. Загартовувати рослину можна лише за тиждень до висадки, готуючи і пристосовуючи до тих умов, в яких воно має зростати і це робити дуже м'яко й обережно, ще скажу це більше зводиться до процесу накопичення в рослинах цукрів. Якщо ми надалі хочемо пересаджувати розсаду з теплиці у відкритий грунт, то розсаду не треба мучити температурою її більше треба пристосувати до вітру.

3. Третя помилка це спроба виростити розсаду при недостатньому освітленні, порівняти це можна з тим як би ми ростили домашніх вихованців при недостатній кількості кисню, якими вони виросли, я думаю ми навіть уявити не можемо, напевно крихкими і якщо б хтось дожив до і став дорослим ми б були щасливі. Теж відбувається і з рослинами, при не достатності світла воно витягується і погано розвивається, більш оптимальним для розсади томатів буде освітленість в 15 – 20 тис. люксів. Тому ми рекомендуємо в розсадному відділенні обов'язково ставити додаткове освітлення, адже в похмурий день освітленість коливається від 2 до 5 тис. люкс, що не допустимо для томатів. А в зимовий час мало того що світловий день близько 8 годин, ще практично не видно сонця із-за хмар. Саме з цього у нас часто пропадає або зростає хвора і не зовсім повноцінна розсада, адже мало того, що вона страждає від нестачі світла ми її ще намагаємося контролювати зниженими температурами. Ми проводили експеримент, взяли рослина, помістили його в умови з освітленістю близько 2 – 4 тис. люкс і щоб воно не вытягивалось ми підтримували температуру на рівні 5 – 120С, дивно було те, що рослина виглядало цілком не погано, було трохи світлим, за те не змінився, рослина настільки повільно розвивалося що мені здавалося воно буквально стояло на місці. І як ви думаєте який ми отримали з нього врожай? Скажу одне його подальший розвиток навіть в хороших умовах було настільки важким, що здавалося що воно хоче більше померти ніж продовжувати жити. Я думаю у кожного з нас так було і ми всі говорили то погода не та, то насіння не ті. Я пам'ятаю завжди дивувався як у двох людей ті ж насіння проростає по різному і ніби ростуть абсолютно різні гібриди.

4. Четвертою і мабуть не маловажною помилкою є підбір субстрату або так званого горщикового грунту, адже нікому не секрет що туди щоб рослина добре росла ми чого тільки не заважаємо, починаючи від звичайного ґрунту, сыпца, піску, тирси і закінчуючи різними мінеральними добривами такими як амофос, суперфосфат, нітроамофоска. Коли надійшла скарга на те, що пропадає розсада, варто в горщиках вся пожовкла і не хоче рости, провівши всі аналізи виявилося що розсада вирощувалась в стресових умовах так в добавок до горщика ґрунті було стільки суперфосфату що напевно саме здорове рослина в найоптимальніших умовах у такому ґрунті довго не протягнуло. Ми рекомендуємо використовувати чисті субстрати які пройшли термічну обробку і хімічний аналіз, а також скориговані за елементами живлення.

 

5. П'ятою помилкою є не правильне підтримання вологості субстрату. Як надійшла скарга на те, що пропадає розсада з незрозумілих причин, чоловік використовував рекомендований субстрат, дотримувався оптимальних температур, поставив додаткове освітлення і щоб не пікірувати рослини вирішив сіяти в стакани, розсада відмінно зійшла і ніщо не віщувало поганого, але були особливості в тому що коренева система відставала в рості, горщики були повні вологи, і як змиритися з тим, що не можна поливати, а як підгодовувати рослини, як давати засоби захисту. Тому тепличник вирішив підгодувати зробивши полив при цьому полив добре як кажуть, із запасом, розсада відразу почала реагувати і стала пропадати, в кореневій зоні було настільки волого що доступ кисню був обмежений і почався розвиток захворювань, бачачи що коренева система почала боліти, він приймає рішення її лікувати і поливає засобами захисту, в результаті як думаєте що сталося? Скажу вам, розсада пропала! И таких случаев очень много, а если представить что часто в наших маточных теплицах не хватает света, экстремальный температурный режим и плюс к этому нестерильный субстрат и повышенная влажность, я думаю при таких условиях выжившим растениям надо давать медали за выживание, а мы с них требуем еще высоких урожаев. Для нормального развития растения мы можем только один раз хорошо полить, это для того чтоб получить всходы, а остальные разы мы должны так поливать чтоб этой влаги растению хватило ровно на сутки и обязательно делать поливы в начале дня. Так ми зможемо давати хоч і не багато але стільки скільки треба води, добрив і засобів захисту і це не призведе до перезволоження і розвитку кореневих захворювань у рослин.

Це мабуть не всі, але одні з найбільш важливих нюансів у вирощуванні розсади томатів. И можно просто не хотеть внедрять новые технологии, и можно не уметь и без проблем научиться профессионально выращивать рассаду, ведь соблюдая все режимы выращивания рассады мы полностью раскрываем потенциал растения и получаем урожайность больше чем зарекомендована у данного гибрида, ведь как считают агрономы, что правильно выращенная рассада это 50% успеха, но мы считаем что правильно выращенная рассада это 90% успеха, потому что растение в дальнейшем устойчиво к болезням и различным стрессам, розвинене дуже сильно і навіть його не загартовуючи воно буде почувати себе впевненіше в незнайомому середовищі, ніж рослина яке ми гартували і буквально покалічили від самих сходів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner